Názor strančického rodáka
"já vás zdravim pane Soukup, heleďte přečetl jsem si Váš článek v tom slavnym kurýru. To byla strana plná nepravd a nesmyslů, které tam píšete si myslim. Můžete si tady stěžovat do aleluja, ale tadle obec je tim pověstná že nesnáší pražáky, stejnak jako já. Je dobře, že jim pan Ulrich nepovolil se sem stěhovat. Jarda byl dobrej starosta, všici mu rádi zaplatili pivo, aby jim tu nic nepovolil. Každý ráno když jedu tady na těch rozprasenejch silnicích to je samý A na značce, přecpaný silnice,a jezděj jak prasata. Přecpaný školy, školky a ještě se chtěj cpát na radnici? Vždy mě dělalo dobře, že se tam dusili v tý Praze smogem a jejich arogance nebrala při rozhovoru mezí. Mnohdy jsem si s nima mohl vykřičet plíce. A Nezapomínejte, že kvalitní lidi se v této zemi necení. Zdravim Milan."

Moje reakce:
Dobrý den Milane, děkuji Vám za Váš názor, každopádně je přinejmenším zajímavý a v lecčems se i shodneme. Jen by mě zajímalo, co konkrétně podle Vás byla nepravda a nesmysl v mém článku? Slýchám to od některých lidí poměrně často, ale nikdo zatím nebyl schopen to jakkoli konkretizovat.
Ještě bych se Vás chtěl zeptat, zda si uvědomujete, že právě Jarda Ulrich, ač si od vás nechal v hospodě platit pivo a panáky, tak vám za zády nechal do územního plánu prosadit obrovské nové rozvojové plochy pro další "pražáky", které teď ohrožují budoucnost celé obce právě kvůli Vámi zmiňované mateřské či základní škole a nevyhovujícím silnicím ...? Byl tedy opravdu tak dobrý starosta?
Pavel Soukup.

Odpověď pana Milana:
"vážený pane inženýre, vy jste zřejmě upad někde hodně na hlavu, že ano? Co mi to píšete za kraviny . Jarda byl nejlepší starosta všech dob, za něhoho to tady vypadalo jinak. Povolil jim pouze to pole u dálnice, aby se tam nadejchali čerstvýho vzduchu od aut, nic víc. mějte se a neotravujte mě už."

Pro úplnost přikládám odkaz na platný územní plán schválený zastupitelstvem pod vedením J. Ulricha - červeně šrafované plochy jsou určeny pro novou zástavbu.